Policja z Krakowa, specjalizująca się w walce z przestępczością gospodarczą, połączyła siły z małopolskimi funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. Ich wspólna akcja skupiła się na jednym z lokali zlokalizowanych w Mistrzejowicach. Lokal ten był podejrzewany o organizowanie nielegalnych gier hazardowych. W trakcie interwencji udało im się znaleźć i zabezpieczyć 2 automaty do gier.

Interwencja miała miejsce 27 maja, kiedy to policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie udali się do wskazanego wcześniej lokalu. Na miejscu zastali 51-letniego mężczyznę, który został poinformowany o powodach ich obecności. W kalejdoskopie działań, które podjęli na miejscu, odnaleźli i zajęli dwa automaty służące do gier hazardowych. Skonfiskowali również gotówkę, której wartość przekroczyła tysiąc złotych.

Po zatrzymaniu 51-latka, przeprowadzono dalsze procedury śledztwa, w tym przesłuchanie mężczyzny. Teraz musi on odpowiadać za organizację gier hazardowych bez wymaganych licencji i zezwoleń. Za to przestępstwo grozi mu surowa kara – grzywna do 720 stawek dziennych, a nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Kary te mogą również zostać nałożone równocześnie. Dodatkowo, w myśl Ustawy o Grach Hazardowych, posiadanie 2 automatów do nielegalnych gier hazardowych wiąże się z możliwością nałożenia kary administracyjnej w wysokości 200 tysięcy złotych.