Za nami kolejne spotkanie o charakterze Wielkanocnym, które odbyło się w miejscowej siedzibie hotelu Premier. Wydarzenie zgromadziło liczne grupy rodzin zastępczych oraz osoby zarządzające rodzinnymi domami dziecka. Celem spotkania była integracja, a także możliwość wspólnego spędzenia czasu, zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Dodatkowo, specjalnie dla najmłodszych uczestników, przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością tworząc świąteczne dekoracje.

Obecnie w Gminie Miejskiej Kraków funkcjonują 54 zawodowe formy rodzinnej pieczy zastępczej. W skład tej liczby wchodzą 4 profesjonalne rodziny zastępcze, 14 specjalistycznych rodzin zastępczych zawodowych, 36 rodzin zastępczych pełniących funkcję pogotowia rodzinnego oraz 3 rodzinne domy dziecka. Mimo tych statystyk, jest to nadal za mało.

Zdecydowanie się na bycie rodziną zastępczą to niełatwe zadanie. Jednak osobom odpowiedzialnym, pełnym ciepła, otwartości, wrażliwości i miłości do dzieci, dajemy taką możliwość. Taki wybór może przynieść wiele satysfakcji i sensu do życia opiekunów, pokazując przy tym, ile mają do zaoferowania innym. Każdą osobę, która jest zainteresowana taką formą pracy, która może poprawić jakość życia dziecka, zachęcamy do kontaktu z Zespołem do spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który mieści się pod adresem ul. Na Kozłówce 10.