Zabawa z alkoholem w gminie Skała, koło Krakowa, skończyła się dramatycznie. Wskutek awantury i rozpaczliwej bójki doszło do brutalnej napaści nożem na dwóch uczestników imprezy. Ciężko ranni, z głębokimi obrażeniami brzucha oraz klatki piersiowej, zostali przewiezieni do najbliższego szpitala. Z kolei sprawca, 39-letni obywatel Gruzji, został aresztowany. Oskarżony o próbę zabójstwa, może zostać skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Policja poinformowała, że podczas libacji alkoholowej uczestników o gruzińskim pochodzeniu doszło do tragicznego incydentu – mężczyzna zaatakował nożem swoich dwóch towarzyszy. Po zdarzeniu podejrzany został zatrzymany i usłyszał formalne zarzuty.

Nieszczęsne wydarzenie miało miejsce w sobotę 25 listopada 2023 roku, około godziny 19. Komisariat Policji w Skale otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z użyciem noża w jednym z mieszkań na terenie gminy. Patrol policji natychmiast ruszył na miejsce zdarzenia.

– Na miejscu zastaliśmy ekipę ratownictwa medycznego, która udzielała pomocy dwóm osobom. Jedna z nich miała ranę ciętą w okolicy brzucha, a druga została zadźgana w klatkę piersiową. W wyniku poważnych obrażeń zostali przewiezieni do szpitala. W lokalu przebywał także 39-letni Gruzin, który próbował usunąć ślady krwi – informuje kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

W trakcie przesłuchania 39-latek nie potrafił logicznie wyjaśnić zaistniałej sytuacji. Najwidoczniej doszło do konfliktu między nim a poszkodowanymi, lecz szczegółowy przebieg wydarzeń nie został przez niego dokładnie przedstawiony.

– Zebranie dowodów i analiza śladów pozwoliły policjantom ustalić, że podczas wspólnego picia alkoholu mężczyźni pokłócili się, a następnie 39-latek ugodził nożem swoich towarzyszy – dodaje rzecznik policji.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. W wyniku incydentu został zatrzymany i przeniesiony do aresztu policyjnego.

Dwa dni po zdarzeniu, 27 listopada, 39-letni Gruzin stanął przed Prokuraturą Rejonową Kraków Prądnik-Biały. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa jednej z ofiar oraz spowodowania u drugiej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Tego samego dnia sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze – tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara dożywotniego więzienia.