Tragiczne wydarzenia rozegrały się 10 stycznia w gminie Liszki, dokładnie w małym miejscowości Kryspinów. W jednym z domów jednorodzinnych doszło do pożaru, którego ognisko zlokalizowane było w kuchni. Nieszczęsne zdarzenie spowodowało rany u jednej z osób przebywających na miejscu.

Efektywna akcja ratunkowa była możliwa dzięki szybkiemu reagowaniu służb, które zostały skierowane na miejsce zdarzenia tego dnia po południu. Na miejscu interweniowało aż pięć jednostek straży pożarnych, a wspomagały je również siły policyjne i medyczne.

Na skutek sprawnego działania strażaków, ogień został szybko opanowany. Mimo to część pomieszczenia kuchni uległa zniszczeniu. Dzięki natychmiastowej reakcji służb, stopień zniszczeń został jednak ograniczony do minimum. Choć straty materialne nie były duże, niestety pojawiło się zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Jedna osoba znajdująca się w kuchni podczas wybuchu pożaru doznała obrażeń. Na szczęście na miejscu zdarzenia obecny był zespół ratownictwa medycznego, który natychmiast podjął odpowiednie działania.

Na miejscu działały jednostki straży pożarnej z Krakowa, Kryspinowa, Piekary, Mnikowa i Liszek. W akcji udział brali również policjanci i zespół ratownictwa medycznego.