Podczas ostatnich działań śledczych przeprowadzonych przez funkcjonariuszy z Grodziska Mazowieckiego, doszło do zatrzymania pięciu osób. W ramach tej operacji, udało się zabezpieczyć 19 beczek wypełnionych kradzionym paliwem oraz blisko 320 gramów substancji narkotycznych. Przeprowadzone dotąd czynności zaowocowały przedstawieniem trzem mężczyznom aż 15 różnych zarzutów związanych ze złodziejstwem oleju napędowego ze stacji benzynowych na terenie powiatu grodziskiego. W odpowiedzi na wniosek prokuratury rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, sąd zdecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego dla całej trójki.

Po otrzymaniu zgłoszeń o kradzieżach paliwa na terenie powiatu, grodziscy policjanci rozpoczęli natychmiastowe działania operacyjne. Zebranie różnorodnych informacji przez wyspecjalizowany personel doprowadziło do namierzenia grupy obcokrajowców zamieszkujących w sąsiednim powiecie. To właśnie tam, na ich terenie, funkcjonariusze odnaleźli jeden z pojazdów używanych do kradzieży paliwa, wypełniony 19 beczkami oleju napędowego.

Na miejscu zastano zaskoczone obywatelki i obywateli narodowości słowackiej i wietnamskiej. Trzech mężczyzn błyskawicznie zostało rozpoznanych jako sprawcy kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie powiatu grodziskiego. Obywatele Słowacji w wieku 30, 35 i 38 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Funkcjonariusze dokonali również przeszukań pomieszczeń zamieszkiwanych przez te osoby. Znaleziono tam pakunki z marihuaną o łącznej wadze rosnącej do niemalże 33 gramów oraz torebki z mefedronem ważącym około 287 gramów. Klucze do tych pomieszczeń oraz miejsc przechowywania nielegalnych substancji znaleziono u 49-letniej obywatelki Wietnamu. Zatrzymana została także 34-letnia obywatelka Słowacji, poszukiwana przez sąd – już trafiła do placówki penitencjarnej. Kwestią narkotyków zajmie się lokalna jednostka Policji.

Działania dochodzeniowo-śledcze przeprowadzone do tej pory przez grodziskich policjantów pozwoliły na potwierdzenie udziału trzech zatrzymanych mężczyzn w 15 kradzieżach paliw na terenie powiatu, które miały miejsce od listopada ubiegłego roku. Ich działania przestępcze przyniosły straty właścicielom stacji benzynowych, które wynosiły łącznie około 26 tysięcy złotych. Trwają dalsze czynności procesowe oraz zbieranie dowodów związanych z możliwością popełniania przez nich podobnych przestępstw w całym kraju.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego dla wszystkich trzech podejrzanych.