Krakowski zespół budynków o nazwie Unity Centre, położony przy rondzie Mogilskim, wzbogaci się o nową restaurację serwującą potrawy europejskiej kuchni. Planowane miejsce dla lokalu to plac prowadzący do najwyższej konstrukcji kompleksu – wieży Unity Tower. Restauracja będzie mogła gościć do 120 osób, a jej otwarcie jest przewidziane na nadchodzącą wiosnę. Ponadto, latem ma powstać kolejna restauracja, tym razem na szczycie najloftowszego krakowskiego budynku.

„Z ogromnym entuzjazmem czekamy na to, co przyniesie rok 2024 dla Unity Centre. Otwarcie dwóch restauracji, poczynając od Salvii na wiosnę, to jedna z wielu nowości. Cieszymy się również na otwarcie hotelu i apartamentowca z sieci Radisson RED. Nasz obiekt stanowi istotny punkt na krakowskiej mapie, dlatego jest nam niezmiernie miło, że stanie się on dostępny nie tylko dla mieszkańców miasta” – wyraziła swoją radość Magdalena Zielińska-Warszawa z GD&K Consulting, współwłaścicielka kompleksu Unity Centre.

Nowy lokal restauracyjny ma swój debiut w budynku Unity Square One zaplanowany na wiosnę. Stylistyka eleganckich wnętrz będzie łączyła cechy modernizmu, a miejsce obejmie przestrzeń restauracyjną z nowocześnie urządzonym barem i strefą lounge. W trakcie wieczorów atmosfera ma być podkreślana przez muzyków fortepianowych oraz koncerty na żywo w wybrane dni tygodnia. Dodatkowym atutem będzie winiarnia z szerokim wyborem win i alkoholi. W restauracji znajdzie się także strefa dla dzieci – kid’s corner, a na specjalne okazje dostępna będzie oddzielna sala VIP dla 16 osób.

W Salvii goście będą mogli skosztować dań europejskiej kuchni z polskimi akcentami, przy czym szczególny nacisk zostanie położony na smaki śródziemnomorskie, ryby i owoce morza. W ofercie znajdzie się również specjalne menu lunchowe, a od popołudnia menu będzie zawierało bardziej wyrafinowane propozycje. Ciekawym elementem będzie możliwość obserwowania pracy kucharzy dzięki otwartej części kuchni, zwanej fishmarketem, gdzie prezentowana będzie oferta tychże produktów.

Na terenie Unity Centre w 2024 roku planowane jest również otwarcie innego lokalu gastronomicznego na najwyższych piętrach Unity Tower, a także hotelu Radisson RED i apartamentowca Radisson RED Apartments. To pozwoli zaoferować gościom kompleksu łącznie trzy miejsca do jedzenia, strefę fitness oraz możliwość krótko- i długoterminowego pobytu.