Kraków jest jednym z najpiękniejszym i najbardziej ekscytujących miast w Polsce. Trzecie co do wielkości miasto jest idealnym miejscem do zwiedzania w ciągu weekendu. 

W Krakowie czekają na turystów historyczne budowle i wiele atrakcji, które warto zobaczyć. Kraków to mieszanka zabytków, zakupów i życia nocnego. Na szczególną uwagę zasługuje Stare Miasto i rynek, które zachwycają i pozwalają poczuć niesamowity klimat tego miejsca.

Krakowskie Stare Miasto

Jadąc do Krakowa, każdy z pewnością zatrzyma się w rynku, aby zobaczyć niesamowite budowle prosto ze średniowiecza. Życie toczy się tu cały czas. W ciągu dnia turyści przechadzają się po uliczkach, podziwiają widoki i słuchają opowieści o dwóch wieżach kościoła Mariackiego. Wokół jednego z największych placów w Europie znajduje się wiele kawiarni, restauracji i straganów.

Na każdym rogu można zjeść pysznego bajgla, który doda sił i pozwoli zwiedzać dalej. Również nocą bije serce Krakowa. Rynek jest centralnym punktem imprezowym i kulturalnym. W wielu małych i dużych uliczkach Starego Miasta w piwnicach pubów świętuje się do wczesnych godzin porannych.

Free Walking Tours w Krakowie

Nie każdy pewnie słyszał o systemie Free Walking Tours. Obecnie są one oferowane w dużych miastach na całym świecie. Przeważnie studenci oprowadzają po miastach, a wszystko jest bezpłatne. Ostatecznie to turysta decyduje czy i w jakiej wysokości chce dać napiwek. Są także profesjonalni przewodnicy, którzy potrafią w sposób tajemniczy, humorystyczny, a także chwytliwy oprowadzić i opowiedzieć o historii miasta.

Wszystkie wycieczki odbywają się też w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim, dzięki czemu turyści zagraniczni mogą także poznać różne historie związane z Krakowem.

Stare Miasto w Krakowie na liście światowego dziedzictwa UNESCO

Kraków był stolicą Polski do roku 1795 roku. W tym mieście siedzibę mieli także królowie, który byli tam koronowani. Na Rynku Głównym można zobaczyć płytę upamiętniającą hołd pruski. Od 1978 roku Stare Miasto w Krakowie jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzięki temu obiekty są chronione i w razie potrzeby znajdują się pieniądze na renowację lub przeprowadzenie innych niezbędnych prac. Wybierając się na Stary Rynek w Krakowie, można przeżyć niesamowitą przygodę.