W efekcie skoordynowanych działań funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej w Krakowie, udało się zatrzymać kobietę w wieku 33 lat. Jest ona podejrzana o wyłudzenie znacznej sumy pieniędzy od dwóch starszych pań. Suma, jaką udało jej się uzyskać, wynosiła dokładnie 84 tysiące złotych. Kobieta teraz musi liczyć się z konsekwencjami swoich czynów, które mogą przekroczyć osiem lat pozbawienia wolności.

Wydarzenia rozegrały się w październiku tego roku. Wtedy to dwie mieszkanki Krakowa zostały oszukane przez osobę podszywającą się pod policjanta. Fałszywy stróż prawa przekonywał kobiety, że ich oszczędności są narażone na utratę i jedynym rozwiązaniem jest zabezpieczenie ich przed potencjalnymi złodziejami. Niestety, zanim ofiary zdążyły zorientować się w sytuacji, oddały oszustom swoje pieniądze. W ten sposób jedna z pań, w wieku 78 lat, straciła 40 tysięcy złotych, a druga – mająca 86 lat – aż 44 tysiące.

Podczas śledztwa, które prowadzili krakowscy policjanci, udało się zidentyfikować sprawczynię wyłudzeń oraz miejsce, w którym przebywała. Na koniec października funkcjonariusze dokonali aresztowania 33-letniej oszustki na terenie dzielnicy Ruczaj. Wraz z nią zatrzymano również jej 34-letniego towarzysza, który był poszukiwany listem gończym i miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Kobiecie zarzuca się wyłudzenie łącznie 84 tysięcy złotych od dwóch starszych pań. Ponadto, odpowie ona za posiadanie substancji odurzających, które znaleziono w jej miejscu zamieszkania. Teraz grozi jej kara do ośmiu lat więzienia.