Informacje przekazane przez Urząd Miasta Krakowa wskazują, że malownicza stolica Małopolski, Kraków, po raz trzeci z rzędu otrzymała upragnione uznanie od globalnej platformy DiscoverCars. W rankingu, który określa najatrakcyjniejsze miejsca do zwiedzania podczas zimy, Kraków triumfował nad miastami takimi jak Berlin, Kopenhaga, Paryż czy Praga.

Portal internetowy DiscoverCars, specjalizujący się w usługach wynajmu samochodów, co roku tworzy zestawienie „Najlepszych europejskich miast do odwiedzenia zimą”. Eksperci serwisu dokładnie analizowali dziesięć wybranych europejskich stolic i oceniali je w kilku kategoriach. Te obejmowały między innymi liczbę dostępnych niedrogich restauracji, koszty tygodniowego wynajmu samochodu i pobytu w hotelu, cenę biletu lotniczego z Londynu oraz ilość atrakcji turystycznych i ich koszt.

Kraków imponował swoją ofertą, zdobywając w sumie 38 punktów na 50 możliwych. Urząd Miasta podkreślił fakt, że Kraków przyciąga turystów swoimi bezcennymi zabytkami, takimi jak Wawel czy Rynek Główny, które można zwiedzać bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dodatkowo, miasto szczyci się możliwością oferowania najtańszego zakwaterowania hotelowego oraz najniższych cen wynajmu samochodu.