Osiedle Krakowiaków 18 obecnie może poszczycić się uroczo odnowionym parkiem kieszonkowym. Jest to wynik szeregu spotkań i dyskusji z lokalnymi mieszkańcami, których sugestie przyczyniły się do ostatecznego kształtu parku. Przy jego projektowaniu nawiązano do układu charakterystycznego dla lat 70-tych XX wieku, jednocześnie wprowadzając nowe elementy odpowiadające aktualnym potrzebom użytkowników.

Ważną część projektu stanowiła modyfikacja trasy komunikacji wewnątrz parku. Ścieżki, które pierwotnie biegły w bliskim sąsiedztwie drzew, zostały przesunięte, aby zapewnić drzewostanowi lepsze warunki siedliskowe. Dodatkowo poprawiono naturalność terenu przez zastosowanie nawierzchni biologicznej w miejsce mineralnej na określonych obszarach.

Park obfituje teraz w różnorodną roślinność – od drzew, przez byliny, krzewy aż po kwiaty cebulowe w kwietnikach. Już tej wiosny można będzie podziwiać kwitnące tu krokusy, barwinki pospolite, derenie jadalne, klony, jawory i wiele innych. Obecnie jednak to białe hortensje kwitnące jesienią przyciągają najwięcej uwagi spacerowiczów.

Udanej modernizacji dopełniło wymienienie oświetlenia parkowego oraz instalacja nowych elementów małej architektury. Wśród nich znalazły się m.in. ławko-huśtawki, które z pewnością przypadną do gustu wielu użytkownikom. Miłośnicy gier planszowych ucieszą się natomiast z dodania stołu do szachów, przystosowanego również dla osób poruszających się na wózkach, zarówno dla dzieci jak i dla osób niepełnosprawnych.