Młoda dziewczyna imieniem Maja Krynicka, mająca zaledwie 15 lat, nagle zniknęła 26 października 2023 r. z krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”. Zgodnie z planem dnia, Maja miała udać się na lekcje, jednak nigdy nie dotarła do szkoły. Jak ustalili śledczy, Maja weszła do pociągu jadącego w kierunku Warszawy – od tego momentu brakuje jakiejkolwiek informacji o jej miejscu przebywania.

Opis fizyczny Mai wskazuje na szczupłą budowę ciała i około 165 cm wzrostu. Wyróżniającymi cechami są jej niebieskie oczy i długie jasnoblond włosy. W dniu zaginięcia była ubrana w czarną mini sukienkę, wzorzyste rajstopy również w kolorze czarnym, beżowy płaszcz o krótkim kroju oraz wysokie obuwie z futrzanym wykończeniem. Ze sobą miała także czarną torebkę noszoną na ramieniu.

Bliscy i opiekunowie zaginionej Mai z desperacją próbują znaleźć jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w jej odnalezieniu. Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Mai, są proszone o natychmiastowy kontakt z Komisariatem Policji V w Krakowie.