PKP Polskie Linie Kolejowe podjęły decyzję o rozpoczęciu przetargu, mającego na celu wybór wykonawcy dla planowanej inwestycji. Chodzi tu o budowę parkingu przesiadkowego, który będzie zlokalizowany obok przyszłego przystanku kolejowego Kraków Kościelniki. Nowo powstały obiekt ma być w stanie pomieścić 140 samochodów i ma zostać oddany do użytku w roku 2025.

Inwestycja ta ma miejsce w rejonie ulicy Pysocice. Głównym celem jest stworzenie parkingu zdolnego pomieścić 140 pojazdów. Wśród tych miejsc, 6 zostanie specjalnie przygotowanych tak, aby były dostępne dla osób o ograniczonej mobilności.

Zadaniem firmy, która zwycięży w przetargu będzie nie tylko realizacja samej budowy, ale również opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wymaganych decyzji administracyjnych. Ponadto, do obowiązków wykonawcy należeć będzie stworzenie nowej zatoki autobusowej oraz zadaszonej wiaty na rowery. Planowana jest również budowa nowych dróg dojazdowych oraz ścieżek pieszych, które połączą parking z przystankiem kolejowym znajdującym się w najbliższej okolicy.