Miasto Kraków zapowiada konstrukcję nowego zestawu obiektów sportowych znajdujących się na terenie KS Wieczysta, usytuowanego przy Chałupniku na Prądniku Czerwonym. Plany obejmują budowę stadionu piłkarskiego mogącego pomieścić 2100 widzów.

W październiku, Urząd Miasta Krakowa otrzymał wniosek o zezwolenie na realizację projektu od Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Projekt przewiduje budowę nie tylko „pierwszoligowego” stadionu piłkarskiego z garażem podziemnym i niezbędnymi instalacjami wewnętrznymi, ale także stworzenie otoczenia pełnego różnorodnych obiektów sportowo-rekreacyjnych. Będą to m.in.: boiska piłkarskie, magazynowe wiata, drogi oraz chodniki wewnętrzne, miejsca parkingowe, plac wejściowy oraz niezbędna infrastruktura zewnętrzna.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisał umowę jesienią 2022 roku dotyczącą przygotowania pełnej dokumentacji na temat planowanej inwestycji. Zgodnie z nią, cała dokumentacja powinna zostać dostarczona do 17 listopada 2023 roku. Finansowanie budowy zaplanowano z budżetu miasta i dużej części będzie pochodzić z dotacji Ministerstwa Sportu. Wybór wykonawcy, który w przetargu publicznym uzyska zlecenie na budowę, to kolejny etap realizacji projektu, który może potrwać kilka tygodni lub dłużej, ze względu na możliwość wystąpienia wysokich ofert lub odwołań.

W sierpniu ubiegłego roku przedstawiono wizualizacje planowanych obiektów. Kompleks ma spełniać wymogi I ligi (drugi poziom rozgrywkowy) i jest zaprojektowany tak, aby mógł pomieścić około 2100 kibiców. Wobec tego, niedawne informacje, które sugerowały, że powstanie tam stadion mogący pomieścić nawet siedem tysięcy widzów, są nieprawdziwe.

Wieczysta obecnie jest liderem III ligi. Drużyna ta gra drugi sezon z rzędu w grupie IV III ligi. Po 14 meczach zdobyli 29 punktów i znajdują się na pierwszym miejscu. 4 listopada o godzinie 12 zawodnicy pod wodzą Sławomira Peszki zmierzą się z trzecią w tabeli Siarką Tarnobrzeg, która ma tyle samo punktów co druga Avia Świdnik. Awans do II ligi jest możliwy tylko dla zwycięzcy.