Na ulicach Krakowa, znanego polskiego miasta, funkcjonariusze drogówki przeprowadzili kompleksową akcję mającą na celu walkę z nielegalnymi wyścigami. Nielegalne wyścigi samochodowe to poważny problem, który narasta w miastach na całym świecie, a Kraków nie jest tutaj wyjątkiem. W ramach tej operacji, nad ranem, kontrolą objęto aż 53 kierujących różnego rodzaju pojazdami.

Ta akcja, przeprowadzona bezpośrednio po nocy z 26 na 27 kwietnia 2024 roku, była kolejnym etapem działań mających na celu eliminację niebezpiecznych i nielegalnych wyścigów samochodowych z ulic miasta. Dochodziło do nich głównie w nocy, dlatego to właśnie wtedy policjanci postanowili przeprowadzić interwencję.

Akcja ta została zrealizowana na jednym z krakowskich parkingów, gdzie mundurowi skontrolowali aż 53 kierowców. Kontrola ta przyniosła spore efekty – udało się wykryć aż 41 przypadków łamania prawa drogowego. Z tego powodu na łamane prawo musiało być wystawione wiele mandatów karnych, których łączna wartość wyniosła aż 42.650 złotych. W dodatku, w wyniku kontroli zatrzymano 12 dowodów rejestracyjnych, które były związane z uszkodzeniami lub nieprawidłowościami technicznymi pojazdów.