Zespół funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu doprowadził do zatrzymania mężczyzny w wieku 31 lat, który prowadził hodowlę konopi indyjskich na swojej prywatnej posesji. W trakcie inspekcji terenu, funkcjonariusze policji zabezpieczyli aż 568 krzewów konopi, które znajdowały się w różnych etapach wzrostu. Zatrzymany, będący członkiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich, został tymczasowo umieszczony w areszcie jako środek prewencyjny.

Informacje o podejrzanej działalności 31-latka pochodziły od Policji Komendy Miejskiej w Krakowie, która na skutek badań operacyjnych dowiedziała się o możliwej lokalizacji profesjonalnej plantacji konopi. Te doniesienia okazały się prawdziwe. Dnia 25 kwietnia, funkcjonariusze udało się do wskazanego domu, gdzie natknęli się na poszukiwanego mężczyznę. Po jego legitymacji przeprowadzono przeszukanie budynku, podczas którego odkryto specjalnie zaadaptowane do hodowli konopi pomieszczenia. Wewnątrz znaleziono nie tylko rośliny, ale także lampy grzewcze, systemy nawadniania, wentylatory i szklarnie, a dodatkowo podrobione dowody tożsamości.

Podczas przeszukiwania samochodu należącego do podejrzanego funkcjonariusze znaleźli karczownik, taser oraz nóż z kaburą. Wszystkie odnalezione dowody rzeczowe zostały zabezpieczone. Okazało się, że podejrzany jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców krakowskiego klubu piłkarskiego. Usłyszał on zarzuty dotyczące uprawy, produkcji oraz sprzedaży znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo, oskarżono go o podrabianie dokumentów tożsamości w celu ich późniejszego wykorzystania jako autentycznych. Śledztwo prowadzone było pod kontrolą Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

26 kwietnia Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieście nałożył na podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wyrok dla 31-letniego mężczyzny zostanie ogłoszony przez sąd.