Z dniem 1 kwietnia 2024 roku, wszyscy użytkownicy autostrady A4 będą musieli się zmierzyć ze zmienionym cennikiem. Ten popularny odcinek drogi ekspresowej, łączący Katowice z Krakowem, stanie się bowiem od tego dnia bardziej kosztowny w eksploatacji. Wszyscy kierowcy powinni przygotować się na konieczność wydania większej ilości pieniędzy na swoje podróże.

Nowy cennik przedstawia się następująco: właściciele motocykli będą musieli zapłacić 8 złotych za przejazd, podczas gdy posiadacze pojazdów należących do pierwszej i drugiej kategorii będą musieli wydać odpowiednio 16 i 29 złotych. Takie same opłaty będą obowiązywać dla użytkowników pojazdów trzeciej kategorii. Z kolei posiadacze samochodów z czwartej i piątej kategorii będą musieli zapłacić najwięcej – aż 49 złotych.

Zmienione opłaty będą stosowane na obu punktach poboru opłat, tj. w mieście Mysłowice oraz na lotnisku Balice. W związku z tym, wszyscy korzystający z tego odcinka autostrady powinni mieć na uwadze nowe regulacje i dostosować do nich swoje budżety podróży.