W dniu wczorajszym, kierowcy podróżujący drogą Zakopianka musieli stawić czoła poważnym utrudnieniom. Trasa prowadząca do Krakowa była zupełnie zablokowana z powodu kolizji, do której doszło w Jaworniku.

Katastrofalne skutki przyniosło zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym na skrzyżowaniu Zakopianki z drogą wojewódzką numer 955. Nieszczęśliwe zdarzenie, które miało miejsce na 693. kilometrze DK 7 w kierunku Krakowa, zaowocowało jedną ofiarą w postaci rannego pasażera.

Wspomniane zderzenie miało miejsce 14 grudnia, w czwartek około godziny 15:45 i spowodowało kompletny paraliż jezdni prowadzącej do stolicy Małopolski. Dodatkowo, jeden pas drogi w kierunku Zakopanego został również zablokowany.

Już od pewnego czasu pojawiają się głosy na temat konieczności budowy węzła komunikacyjnego w tym rejonie, który mógłby przyczynić się do płynności ruchu oraz ograniczenia liczby niebezpiecznych incydentów. Według doniesień medialnych z początku 2023 roku, planowane prace budowlane w tym obszarze miałyby rozpocząć się w 2024 roku i potrwać do 2025.