Mieszkanie i samochód mężczyzny podejrzanego o handel narkotykami zostały poddane szczegółowemu przeszukaniu przez funkcjonariuszy policji w dzielnicy Czyżyny w Krakowie. W wyniku tej operacji, 32-letni mężczyzna został zatrzymany. Przy nim znaleziono plastikowe pudełko, które zawierało 5,5 grama suszu roślinnego – co sugeruje, że prawdopodobnie pochodziło ze sprzedaży narkotyków.

Jednak to nie koniec odkryć. Przeszukanie jego miejsca zamieszkania i pojazdu doprowadziło do zabezpieczenia ogromnej ilości środków odurzających. Wśród nich znajdowało się ponad 9 kilogramów ziela konopi, 1,5 kilograma klefedronu, nieco ponad 30 gramów amfetaminy oraz 22 gramy ecstasy. Po interwencji, zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Znalezione narkotyki zostały natychmiast skonfiskowane i przekazane na dalsze analizy laboratoryjne.

Zatrzymany mężczyzna musiał stawić czoła poważnym zarzutom. Usłyszano go między innymi o posiadaniu znacznej ilości środków odurzających. Na początku grudnia, za wnioskiem Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta, na mężczyznę nałożono środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Ze względu na fakt, że działał on w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.