Człowiek, który był poszukiwany za przestępstwa seksualne przeciwko dzieciom, został aresztowany dzięki zdolnościom obserwacyjnym kierownika pociągu i natychmiastowej reakcji Straży Ochrony Kolei oraz policji. Mężczyzna, w wieku 65 lat, nie uniknie odpowiedzialności karnej za swoje działania. Został zatrzymany na stacji kolejowej w Krakowie, podczas podróży pociągiem na trasie Zakopane – Gdynia Główna. Teraz będzie musiał spędzić najbliższe miesiące w areszcie.

Podczas patrolowania peronu czwartego na stacji Kraków Główny, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji w Krakowie zostali poinformowani przez pracownika PKP Intercity o podejrzanej postawie jednego z pasażerów wobec nieletniego. Po otrzymaniu informacji, mundurowi natychmiast interweniowali i skierowali się do podejrzanego. Podczas kontroli tożsamości okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa seksualne wobec osób poniżej 15 roku życia. Sprawę teraz prowadzi Komisariat II Policji w Krakowie.

Warto przypomnieć, że zgodnie z art. 200 § 1 Kodeksu Karnego, osoba, która dopuszcza się czynów seksualnych z osobą poniżej 15 roku życia lub nakłania taką osobę do wykonania tego rodzaju czynów, podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.