Dzisiaj, 8 marca, mieszkańcy Krakowa mogą skorzystać z nowej usługi przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. Ta innowacyjna propozycja odniosła już spory sukces w stolicy kraju.

Chodzi o Uber for Women, specjalną opcję w ramach popularnej aplikacji do zamawiania taksówek, która umożliwia użytkownikom wybór przejazdów obsługiwanych jedynie przez kierowczynie. Ta funkcja jest dostępna dla całej społeczności Ubera, a więc kobiety mogą korzystać z niej nie tylko dla siebie, ale także – za pomocą funkcji „zmień pasażera” – mogą zamówić taxi dla swojej przyjaciółki czy koleżanki.

Odkąd usługa ta została wprowadzona w Warszawie, cieszy się niezwykłą popularnością zwłaszcza wśród kobiet, które najchętniej korzystają z niej wieczorami i nocami, szczególnie w piątki i soboty. Od momentu jej uruchomienia zrealizowano już 25 tysięcy przejazdów. Co dnia coraz więcej pasażerek decyduje się na skorzystanie z tej oferty. Najbardziej zapalona użytkowniczka zamówiła już ponad 70 takich przejazdów, podczas gdy rekordzistka wśród kierowczyń wykonała już ich 500.

Premiera Uber for Women w Krakowie została uświetniona debatą na temat potrzeb kobiet w branży przewozów osobowych. Do rozmowy zaproszono popularne taksówkarki, takie jak Ewelina z Ubera i Mama Taxi, które na swoich profilach w mediach społecznościowych ukazują rzeczywistość pracy kobiet za kierownicą taksówki, a także przedstawicieli Komendy Głównej Policji w Krakowie, Zespołu Doradców Gospodarczych TOR oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.