Trwają prace w ramach następnego etapu modernizacji ulicy Barskiej. W poniedziałkowy poranek, 4 marca, o godzinie 7.00, ekipa budowlana rozpoczęła proces wymiany nawierzchni. Obszar ten obejmuje fragment ulicy Barskiej, który ciągnie się od skrzyżowania z ulicą Komandosów aż do wyjścia z tunelu pod ulicą M. Konopnickiej.

Odcinek poddany remontowi będzie niedostępny dla pojazdów. Niemniej jednak, piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się po istniejącym chodniku. Zasugerowany objazd prowadzi do ulicy Ludwinowskiej przez rondo Matecznego i do ulicy Barskiej przez rondo Grunwaldzkie. Tak ustalony układ ruchu ma obowiązywać do piątku, 15 marca.

Modyfikacje w organizacji ruchu drogowego na tym terenie zostały wprowadzone na początku listopada. Powód takich zmian jest bezpośrednio powiązany z realizacją inwestycji deweloperskiej, której celem jest powstanie hotelu przy ulicy Konopnickiej.

Planowane zakończenie tej inwestycji przewiduje termin na początek września.

Szczegółowe informacje na temat trwającej modernizacji ulicy Barskiej można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Dróg Miasta Krakowa.