Jeden pięćdziesiąt pięcioletni człowiek doświadczył tragicznego wypadku, został uderzony przez samochód osobowy podczas nielegalnego przekraczania jezdni. Mimo natychmiastowych działań reanimacyjnych, życia indywiduum nie udało się uratować. Sprawę badają funkcjonariusze, którzy mają za zadanie wyjaśnić szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Siódmy listopada bieżącego roku chwilę po dwudziestej drugiej, dyżurny policji z Krakowa otrzymał alarmujące zgłoszenie. Na ulicy Marii Konopnickiej doszło do potrącenia mężczyzny. Informacje uzyskane przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy wskazały, że incydent miał miejsce w momencie, gdy poszkodowany próbował przekroczyć jezdnię w niedozwolonym miejscu. Właśnie wtedy został uderzony przez nadjeżdżający Ford. Pierwszą pomoc potrąconemu próbowali udzielić świadkowie zdarzenia, a później procedurę reanimacyjną kontynuowały wezwane na miejsce służby ratownicze. Jednakże, mimo wszystkich starań, nie udało się uratować życia mężczyzny, który zmarł z powodu doznanych obrażeń. Policjanci przeprowadzili badanie kierującego Fordem na obecność alkoholu w organizmie, który okazał się być trzeźwy. Prokuratura nadzorowała działania służb na miejscu zdarzenia, a czynności obejmowały między innymi oględziny z udziałem biegłego sądowego specjalizującego się w Technicznej i Kryminalistycznej Rekonstrukcji Wypadków Drogowych. Teraz prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury, które ma za zadanie wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policja wyraża apel o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów dotyczących przekraczania jezdni tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Jest to istotne dla naszego bezpieczeństwa aby pamiętać o noszeniu elementów odblaskowych, które zwiększają naszą widoczność dla kierowców. To szczególnie istotne po zmroku i w trudnych warunkach atmosferycznych.