W Krakowie na ulicy Marii Konopnickiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna w wieku 65 lat, idący przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, został uderzony przez samochód. Pomimo podjętych natychmiastowych działań reanimacyjnych, nie udało się uratować życia poszkodowanego. Zajście jest teraz przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez policję.

Raport o incydencie trafił do dyżurnego komisariatu krakowskiej policji 7 listopada, niecałą godzinę po 22. Wynikało z niego, że mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu, gdzie jest to zabronione. Wówczas doszło do zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem marki Ford. Na miejsce zdarzenia szybko dotarły służby ratownicze oraz osoby znajdujące się w pobliżu, które rozpoczęły reanimację. Niestety, mimo wszystkich starań, życia pieszego nie udało się uratować – zmarł on na skutek odniesionych obrażeń.

Policja przeprowadziła test na obecność alkoholu u kierowcy pojazdu. Wynik badania był negatywny – jak informuje Rafał Wawrzuta, rzecznik krakowskiej policji, kierowca był trzeźwy. Policjanci pod ścisłym nadzorem prokuratury przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca wypadku. Wśród innych czynności wykonano ekspertyzę techniczną i kryminalistyczną rekonstrukcję wypadku drogowego.

Rozpoczęte śledztwo ma na celu pełne wyjaśnienie okoliczności tej tragedii. Policja przypomina jednocześnie o zawsze obowiązujących zasadach bezpieczeństwa na drodze – przechodzenia przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach oraz noszenia elementów odblaskowych, szczególnie po zmierzchu czy podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. To mogą być kluczowe czynniki zapewniające bezpieczeństwo niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.