41-letni mężczyzna, który dokonał włamania do domu jednorodzinnego w trakcie jego budowy i ukradł sprzęt budowlany o wartości około 5 tysięcy złotych, musi teraz stawić czoła zarzutom kradzieży z włamaniem. Ze względu na powtarzające się czyny mężczyzna musi liczyć się z potencjalną karą 15 lat pozbawienia wolności.

6 listopada policja odebrała zgłoszenie o kradzieży sprzętu budowlanego z domu jednorodzinnego, którego budowa była w toku. Włamanie i kradzież miały miejsce w okresie od początku października do 6 listopada. Sprawca włamał się do domu i ukradł z niego narzędzia o łącznej wartości blisko 5 tysięcy złotych. Wśród skradzionych przedmiotów znajdowały się między innymi młot wyburzeniowy, wkrętarka i laser budowlany.

Zajęli się tym funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy dzięki zebranym informacjom byli w stanie wytypować i ustalić tożsamość sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania jego mieszkania, policja odnalazła część skradzionych narzędzi. Niektóre z ukradzionych przedmiotów, jak ustalili funkcjonariusze, zostały zastawione w lombardach.

Większość skradzionego sprzętu budowlanego udało się już odzyskać. Zatrzymany recydywista jest mieszkańcem Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Ze względu na powtarzające się przestępstwa, które popełnił w przeciągu ostatnich 5 lat po odbyciu jednego roku kary pozbawienia wolności, może mu grozić nawet 15 lat więzienia.