Policjanci stacjonujący na Komisariacie V w Krakowie, we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową podległymi Komendzie Miejskiej w Krakowie, przeprowadzili skuteczną akcję zakończoną zatrzymaniem mężczyzny poszukiwanego drogą sądową. Indiwiduum to miało na swoim koncie karę skazującą go na 181 dni pozbawienia wolności. Podczas interwencji udało się również zabezpieczyć prawie 2,5 kg substancji narkotycznej – amfetaminy.

Niedawno minione dni były dla stróżów prawa z Komisariatu Policji V w Krakowie intensywne. Współdziałając z jednostką specjalizującą się w walce z narkotykami, udali się do dzielnicy Podgórze w Krakowie. Informacje uzyskane podczas śledztwa wskazywały na to, że w jednym z tamtejszych budynków mieszkał mężczyzna poszukiwany listem gończym. Dodatkowo podejrzewano go o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Wczesnym rankiem, funkcjonariusze zaobserwowali opuszczającą budynek osobę pasującą do opisu poszukiwanego. 60-letni mężczyzna został natychmiast zatrzymany i poinformowany o powodach legitymowania. Przeszukując jego mieszkanie, policjanci znaleźli dwa szczelnie zamknięte worki foliowe oraz plastikowe pudełko wypełnione białą, zbryloną substancją. Zatrzymany przyznał, że jest to narkotyk – amfetamina.

Suma zabezpieczonych narkotyków wyniosła blisko 2,5 kg. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i przygotowywania ich do wprowadzenia do obrotu, co grozi karą do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na okres trzech miesięcy. Po zakończeniu formalności sądowych, 60-latek został przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie będzie musiał odbyć wcześniej nałożoną karę – 181 dni pozbawienia wolności.