Nowohuckie Centrum Kultury, jak co roku, przygotowało dla miłośników sztuki i natury specjalną propozycję. Na wiosnę, od 7 marca do 5 maja będzie można zwiedzić bezpłatnie wystawę pod tytułem „Barwy Świata Przyrody”. Jest to doroczne wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem.

W ramach najnowszej edycji wystawy, zobaczyć będzie można prace członków Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Prezentowane zdjęcia skupiają się przede wszystkim na ukazaniu naturalnych zachowań różnych gatunków zwierząt. Niektóre ze zwierząt żyją we wzajemnej harmonii, nie kolidując ze sobą pomimo częstych spotkań na swoich ścieżkach życiowych. W żaden sposób nie stanowią dla siebie wzajemnego zagrożenia.

Jednakże na wystawie znajdą się także fotografie drapieżników – od niewielkich pająków i płazów po wilki i orły. Zdjęcia te ukazują surowe realia przyrody, gdzie zwierzęta muszą polować, by zapewnić sobie przetrwanie. Ta konieczność jest nieodłącznym elementem kręgu życia, który nieprzerwanie toczy się od wieków.