Przebudowa i rozbudowa szkoły podstawowej w Rytrze jest już w pełni realizowana. Firma eRSbet, zwycięzca przetargu na ten projekt, rozpoczęła proces transformacji obiektu. Część budynków szkolnych została zburzona, aby umożliwić powstanie nowej hali sportowej.

Wójt gminy Rytro – Jan Kotarba, zawarł kontrakt z sądecką firmą eRSbet w połowie 2023 roku. Umowa na kwotę 10 mln 18 tys. zł obejmowała zarówno projekt przebudowy i rozbudowy szkoły podstawowej, jak i wykonanie prac budowlanych. Oferta eRSbet była jedyną, która spełniła wszystkie wymogi przetargu, a jej wartość nie przekraczała budżetu wyznaczonego na ten cel.

Dzięki planowanej przebudowie, szkoła podstawowa w Rytrze będzie nie do rozpoznania. Remont doczeka się pomieszczenia, które do tej pory wykorzystywane były przez gminne przedszkole. Cały obiekt zostanie również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach prac zaplanowano wymianę dachu na starej części budynku.

Po fazie planowania, teraz nastąpiła pora na prace w terenie. Ekipy eRSbet przystąpiły do burzenia starych przybudówek i hali gimnastycznej. To miejsce zostanie zastąpione nowym skrzydłem, w którym znajdzie się większa sala gimnastyczna oraz trzy dodatkowe sale lekcyjne. Do połowy następnego roku budynek ma osiągnąć stan surowy zamknięty z ukończoną elewacją. W kolejnym etapie gmina zajmie się wyposażeniem obiektu. Na ten cel zgromadzono już około 5 mln zł.