Dnia 5 marca 2024 roku, na trasie między Wolbromem a Trzyciążem doszło do groźnej kolizji dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce na drodze DW-794, która jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych prowadzących do Krakowa. Kwestia ta sprawia, że droga jest teraz całkowicie zablokowana, tworząc ogromne trudności dla kierowców.

Świadkowie wypadku poinformowali, że jeden z kierowców był tak poważnie ranny, że strażacy musieli interweniować, aby go uratować. Musieli oni rozwalić karoserię samochodu narzędziami hydraulicznymi, aby wydobyć poszkodowanego z wraku. Wiadomość o wypadku dotarła do jednostki straży pożarnej o godzinie 7:50.

Do miejsca zdarzenia natychmiast wysłano dwa wozy strażackie. Również na miejscu pojawiła się policja oraz karetka pogotowia. Wszystkie służby pracowały sprawnie i skoordynowanie, aby jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanym.

W nieszczęśliwym zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – BMW oraz Audi. Kobieta kierująca Audi, choć poturbowana, była w stanie opuścić samochód o własnych siłach. Niemniej jednak, mężczyzna prowadzący BMW uwięziony był we wraku swojego auta. Strażacy mieli niemałe problemy z wydostaniem go z poważnie zniszczonego pojazdu, gdyż miał on unieruchomione nogi.

Obie osoby, uczestniczące w tym tragicznym wypadku, zostały przewiezione do szpitala. Z informacji wynikało, że utrudnienia na drodze mają potrwać do godziny 10. Prawdopodobnie droga będzie nadal nieprzejezdna do tego czasu w celu usuwania skutków wypadku i przeprowadzenia szczegółowego dochodzenia.