W wyniku skoordynowanej akcji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji V w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Płońsku doszło do aresztowania 58-letniego obywatela Płońska. Ten konkretny mężczyzna znajdował się na celowniku różnych sądów i prokuratur, które aktywnie go poszukiwały. Po zatrzymaniu, został on natychmiast przetransportowany do krakowskiego Aresztu Śledczego, gdzie przyjdzie mu odsiedzieć karę więzienia, która przekracza 7 lat.

Cała operacja rozpoczęła się 8 czerwca, kiedy policjanci z Płońska nawiązali współpracę z kolegami z Komisariatu Policji V w Krakowie. Wyjawili im ważne informacje odnośnie do potencjalnego miejsca pobytu poszukiwanego – jak się okazało, mężczyzna miał być gościem jednego z hoteli na terenie Podgórza. Nie był to byle jaki przestępca – był poszukiwany przez wiele sądów, które wydały na niego wyroki sumujące się do ponad 7 lat pozbawienia wolności. Również kilka prokuratur było zainteresowanych ustaleniem jego aktualnego miejsca pobytu.

Na podstawie tych informacji, krakowscy policjanci bez wahania udali się na podany adres. Po przybyciu na miejsce, w pokojówce hotelowej zastali 58-latka, który po sprawdzeniu tożsamości okazał się być poszukiwanym mężczyzną. Potwierdzenie danych przez płońskich funkcjonariuszy przypieczętowało los mężczyzny – został on aresztowany i przeniesiony do najbliższego komisariatu. Po przeprowadzeniu formalnych procedur, 58-latek został osadzony w areszcie śledczym, gdzie czeka go odbycie kary za popełnione przestępstwa.