W Krakowie, kilka dni temu, miał miejsce dramatyczny incydent. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie interweniowali, aby zapobiec próbie samobójczej pewnego mężczyzny. Szybkość i skuteczność działania służb ratunkowych pozwoliła na uratowanie życia 45-letniego krakowianina, który znalazł się w sytuacji kryzysowej o silnym zabarwieniu emocjonalnym.

Scena rozegrała się w sobotę 8 czerwca, tuż po godzinie 13. W tym czasie funkcjonariusze Kompanii III Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odpowiadali za bezpieczeństwo zgromadzenia publicznego na ulicy Westerplatte. W momencie, gdy młodszy aspirant Kamil Kolanko oraz młodszy aspirant Konrad Sobala usłyszeli niepokojące okrzyki przechodzących tamtędy ludzi, zauważyli również mężczyznę, który podjął desperacką próbę odebrania sobie życia. Zdarzenie to stwarzało dodatkowe niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Zorientowani co do powagi sytuacji policjanci natychmiast skierowali swoje kroki w stronę zdarzenia. Zdołali wezwać motorniczego, przenieść 45-letniego mężczyznę do radiowozu i udzielić mu pierwszej pomocy. Następnie przekazali go pod opiekę załodze Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, które przyjechało na miejsce na ich wezwanie.