W gminie Czernichów, nieopodal Krakowa, doszło do skutecznej operacji konfiskaty narkotyków, prowadzonej przez lokalnych policjantów. Zatrzymanym przestępcą okazał się 37-letni mężczyzna, który był właścicielem znaczącej ilości środków odurzających. Operacja służb była wynikiem współpracy funkcjonariuszy z krakowskiego powiatu i Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ta koordynowana akcja Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz jednostki wojewódzkiej wiązała się ze skonfiskowaniem 142 gramów różnorodnych narkotyków. Działania te doprowadziły do formalnego zatrzymania 37-letniego podejrzanego, któremu postawiono zarzut i poddano go ścisłemu dozorowi policyjnemu.

Operacja konfiskaty narkotyków miała miejsce 16 listopada 2023 roku, pod jednym z adresów na obszarze gminy Czernichów. Jak wyjaśniła rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, kom. Justyna Fil, działanie to było następstwem wcześniejszych starań służb porządkowych skierowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Podczas interwencji, funkcjonariusze natrafili na podejrzanego 37-latka. Jego nerwowa reakcja na obecność policjantów wzbudziła ich podejrzenia. Po wejściu do jego domu i przeprowadzeniu dalszych działań, ujawniono nielegalne środki odurzające: mefedron, marihuanę, ecstasy oraz metamfetaminę. W sumie skonfiskowano 142 gramy różnych narkotyków oraz jedną tabletkę ecstasy. Delikwent został natychmiast aresztowany i umieszczony w policyjnej celi.

20 listopada sprawę przekazano do Prokuratury przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zdecydował o nałożeniu środków zapobiegawczych, takich jak dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Konsekwencją popełnienia takiego przestępstwa może być kara do 10 lat pozbawienia wolności.