Z okazji obchodów Wszystkich Świętych, miasto Kraków wprowadza specjalne zmiany w swojej sieci komunikacyjnej. Te dostosowania mają na celu zapewnienie płynności i wygody podróży do miejsc spoczynku najbliższych w tym szczególnym czasie. W tym artykule znajdziecie Państwo najistotniejsze informacje na ten temat.

Wzmożone działania w komunikacji miejskiej rozpoczną się już w nadchodzący weekend, czyli 28-29 października. W tym czasie podróżujący będą mieli możliwość korzystania z sześciu dodatkowych linii tramwajowych i piętnastu linii autobusowych, które będą kursować w rejonach krakowskich nekropolii. Następnie, 30-31 października, zostaną udostępnione cztery kolejne dodatkowe linie tramwajowe i autobusowe.

Najintensywniejsze zasilenie sieci komunikacyjnej nastąpi 1 listopada – dostępnych będzie wówczas aż osiem specjalnych linii tramwajowych oraz dwadzieścia osiem specjalnych linii autobusowych. Aby sprostać rosnącemu popytowi na transport publiczny w tym okresie, na części regularnych linii zwiększona zostanie częstotliwość kursowania. Na 2 listopada planowane są również wzmocnienia, w tym trzy dodatkowe linie tramwajowe oraz cztery linie autobusowe.

Wszystko to oznacza, że w czasie obchodów Wszystkich Świętych na krakowskich ulicach będą kursować dodatkowe tramwaje i autobusy, aby zapewnić bezproblemowy i komfortowy dojazd do cmentarzy.

Jednak istotne jest pamiętanie, że w tym roku nie będzie możliwości bezpośredniego dojazdu tramwajem do Cmentarza Grębałów ze względu na prace budowlane przy trasie S7. Tramwaje linii numer 1 i 5 będą kończyć swoje trasy na przystanku „Wańkowicza”.

Na terenach największych cmentarzy, takich jak Prądnik Czerwony, Cmentarz Rakowicki oraz Cmentarz Grębałów, dostępni będą inspektorzy ruchu dla dodatkowego wsparcia pasażerów. W sieci dostępna jest również interaktywna mapa z dodatkowymi liniami autobusowymi i tramwajowymi.