Podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a także towarzyszących im wydarzeń, funkcjonariusze policji mieli na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Zadanie to obejmowało również zabezpieczenia podczas zgromadzeń i wizyt reprezentantów rządu, które miały miejsce tego samego dnia.

W dniu 11 listopada, uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie rozpoczęły się od tradycyjnego nabożeństwa odbywającego się w Katedrze Wawelskiej. Kontynuację świętowania stanowił natomiast moment poświęcony Grobowi Nieznanego Żołnierza, który znajduje się na placu Matejki.

Ten wyjątkowy dzień był również okazją do celebrowania kultury, czego dowodem były muzyczne wydarzenia, które odbywały się na scenie umieszczonej na Rynku Głównym. Uroczystości przyciągnęły nie tylko przedstawicieli rządu i specjalnie zaproszonych gości, ale też wielu mieszkańców Krakowa.

Za zapewnienie bezpieczeństwa w tych wyjątkowych okolicznościach odpowiadała krakowska policja, wspierana przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Co więcej, tego dnia odbyły się trzy zgromadzenia i imprezy publiczne.

Wszystkie uroczystości związane z obchodami rocznicowymi przebiegały bez zakłóceń, a dzięki skutecznej pracy policji nie doszło do żadnych incydentów.