W poniedziałek, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie rozpoczął proces przygotowywania tras do narciarstwa biegowego, zaznaczając pierwszą rundę ścieżek dla obecnego sezonu. Na obszarze Błoń, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych łąk w Krakowie, wyznaczono dwie duże pętle. Ponadto, na centralnej części tej przestrzeni dobudowano mniejszą pętlę.

Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, poinformował w poniedziałek, że od wczesnych godzin porannych skuter śnieżny był aktywny na Błoniach, przygotowując ślady dla narciarzy. Efektem tego było stworzenie dwóch obszernych tras, które umożliwiają narciarzom okrążanie łąki we dwoje lub w przeciwnych kierunkach. W centralnej części Błoń została również wyznaczona dodatkowa, mniejsza ścieżka przeznaczona do krótkich treningów lub dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem biegowym.

Zarząd Zieleni Miejskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał do krakowian informację, że przy obecnej ilości śniegu nie muszą oni szukać miejsc do uprawiania tego sportu poza miastem. Jednocześnie urzędnicy prosili wszystkich użytkowników Błoń o zachowanie należytego szacunku dla przygotowanych tras, apelując o nie niszczenie i nie zadeptywanie śladów.

Podkreślono, że Błonia są miejscem szczególnie cenionym przez mieszkańców Krakowa. W sezonie letnim przyciągają one wielu entuzjastów różnych dziedzin sportu. Urzędnicy wyrazili nadzieję, że tak będzie również zimą, a jazda na nartach stanie się nieograniczonym źródłem radości, zamiast ścieżką ograniczoną przez słupki i taśmę.