W Krakowie doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych w ciągu jednego weekendu. W niedzielę, 5 maja, na trasie S52 – pomiędzy węzłami Modlniczka i Balice I – pojazd osobowy dachował. Zdarzenie to miało miejsce na trasie prowadzącej w kierunku Katowic. Według początkowych raportów, trzy osoby doznały obrażeń w wyniku tego incydentu. Na miejscu zadysponowane zostały służby ratunkowe, które intensywnie pracowały, co skutkowało znacznymi utrudnieniami w ruchu drogowym. Na miejsce wezwano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które musiało przeprowadzić lądowanie.

Warto zauważyć, że ten tragiczny dzień był również okresem powrotu z majówki, co mogło przyczynić się do wzrostu natężenia ruchu i stresu na drodze. To tylko przypomina o konieczności zachowania ostrożności, zwłaszcza podczas tak intensywnych dni podróży.

Niestety to nie był jedyny incydent drogowy, który miał miejsce w Krakowie tego weekendu. Dzień wcześniej, w sobotę 4 maja, na alei gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego doszło do kolejnej kolizji. Nietrzeźwy kierowca wszedł na pas ruchu i uderzył w pojazdy, które czekały na zmianę świateł. W wyniku tego zdarzenia ucierpiało siedem samochodów. Ruch w tej części miasta był utrudniony przez około dwie godziny. Niestety, również w tym przypadku nie obyło się bez poszkodowanych osób.