Planowane roboty drogowe na ulicy Lublańskiej w Krakowie stawiają przed widmem znacznych utrudnień mieszkańców północnej części miasta, zwłaszcza osiedla Prądnik Czerwony. Wymaga to od nich odpowiedniego przygotowania i cierpliwości.

Od 24 lutego planowane są istotne zmiany w organizacji ruchu. Na odcinku między rondem Polsad a rondem Barei, ruch będzie przeprowadzany po stronie zachodniej ulicy Lublańskiej, gdzie zaplanowano po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku. Natomiast wschodnia jezdnia tej samej ulicy, pomiędzy tymi samymi rondami, zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Nadto, ruch pojazdów z al. Bora-Komorowskiego i do alei zostanie przekierowany na specjalnie przygotowane skrzyżowanie z ulicą Lublańską, które znajduje się na wysokości zjazdu z ulicy Promienistych.

Dodatkowo, przystanek autobusowy oznaczony jako „Olsza II 02”, który jest usytuowany przy ul. Lublańskiej, ma zostać przeniesiony o około 30 metrów na północ. Natomiast obecna organizacja ruchu na południe od ul. Miechowity nie ulegnie zmianie.