W marcu, Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera z Krakowa postanowił zorganizować cykl bezpłatnych działań profilaktycznych pod nazwą „Białe Soboty”. Możliwość zapisu na pierwszy termin otwarta zostanie w nadchodzący poniedziałek, 19 lutego.

Z myślą o dobrobycie i potrzebach swoich pacjentów, szpital zdecydował się poświęcić trzy pierwsze soboty marca – 9, 16 i 23, na bezpłatną profilaktykę zdrowotną. Szczegółowy plan badań i konsultacji, z których będzie mógł skorzystać każdy pełnoletni obywatel, będzie systematycznie publikowany wraz z możliwością rezerwacji telefonicznej.

Pierwszym terminem wyznaczonym na działania profilaktyczne jest 9 marca. W tym dniu przewidziane są następujące badania i konsultacje: badanie spirometryczne, które odbędzie się między godziną 9:00 a 10:00 na oddziale chorób wewnętrznych. Dodatkowo, znajdzie tam również miejsce edukacja diabetologiczna oraz konsultacje na temat diety, pomiaru glikemii i powikłań związanych z cukrzycą – pomiędzy godziną 9:00 a 11:00. Na koniec, na oddziale ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w gabinecie USG, przewidziane jest USG stawu kolanowego – od godziny 9:00 do 13:00.