Projektanci pracujący nad organizacją przestrzeni chodnika przy cmentarzu Rakowickim, położonego wzdłuż alei 29 Listopada, musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem. Należało bowiem pogodzić potrzeby różnych grup użytkowników – pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji miejskiej – mając do dyspozycji jedynie nieco ponad 3 metry szerokości. Celem było stworzenie przestrzeni funkcjonalnej dla wszystkich, co zaowocowało decyzją o utworzeniu wspólnego obszaru użytkowania dla pieszych i rowerzystów.

Na terenie objętym projektem znajdował się także przystanek autobusowy usytuowany tuż obok bramy wejściowej do cmentarza. Plan modernizacji tej części przestrzeni obejmował instalację wiaty przystankowej. Gdy już została zamontowana, rozległy się głosy mieszkańców wyrażające obawy, że umieszczenie wiaty w tym miejscu wpłynie negatywnie na ruch pieszych i rowerzystów. W związku z tym, że cały obszar jest nadal jednym wielkim placem budowy, ograniczonym i niedostępnym dla ruchu, zdecydowano o tymczasowym usunięciu lub modyfikacji wiaty, by usłyszeć i uwzględnić opinie mieszkańców.

W tym samym czasie Zarząd Dróg Miasta Krakowa nawiązał współpracę z wykonawcą i Zarządem Transportu Publicznego, aby znaleźć rozwiązanie umożliwiające komfortowe korzystanie z przystanku przez pasażerów oraz płynny przejazd rowerzystów przez ten obszar. Wszystkie strony są zaangażowane w poszukiwanie najlepszych rozwiązań.