W środę, 20 lutego 2024 roku, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie byli zaangażowani w nadzwyczajne działania. Podczas ogólnopolskiej akcji protestacyjnej rolników, która miała miejsce na węźle drogowym Bielany w Krakowie, pomagali w pilnym przewozie krwi dla kobiety znajdującej się w ciężkim stanie zdrowia.

Tego dnia, kierowca ambulansu, który nie posiadał uprzywilejowanego statusu na drodze, utknął w korku utworzonym przez aczkolwiek pokojowy, ale jednak masywny protest rolniczy. W desperacji zatrzymał policjantów pełniących służbę podczas protestu i poprosił o pomoc w dotarciu do Centrum Krwiodawstwa znajdującego się przy ulicy Rzeźniczej w Krakowie. Powodem stało się zlecenie przewozu krwi niezbędnej do pilnej operacji do szpitala położonego w jednym z sąsiednich powiatów.

Policjanci natychmiast zareagowali na prośbę i zdecydowali się na pilotowanie karetki, mimo trwającego protestu. Dzięki ich błyskawicznej interwencji, krew została dostarczona na czas do pacjenta, który desperacko jej potrzebował.