Stacja Kraków Bieżanów, oddana do użytku pasażerów w marcu 2023 roku, wydawać by się mogło, że jest już ukończona. Nic bardziej mylnego, jak się okazuje, prace na stacji trwają nadal. PKP PLK zapewnia jednak, że obecnie przeprowadzane są głównie roboty porządkowe. Pomimo planów zwiększenia liczby miejsc parkingowych, konieczne będzie cierpliwe oczekiwanie.

Po zakończeniu znacznej inwestycji nadszedł czas na porządkowanie terenu wokół stacji Kraków Bieżanów. Z terenu budowy usunięto zaplecze, które zostało zastąpione przez rekultywowany obszar.

Przebudowana stacja PKP Kraków Bieżanów została zatwierdzona i otwarta dla podróżnych w marcu 2023 roku. Duże inwestycje przy ulicy Stacyjnej ułatwiły korzystanie z kolei mieszkańcom okolicznych osiedli. Wraz ze zmianą rozkładu jazdy, wprowadzoną w niedzielę 12 marca, uruchomiono nowy peron, który służy obsłudze pasażerów. Od tej chwili pociągi odjeżdżają ze wszystkich stron peronu.

Modernizacja stacji kolejowej Kraków Bieżanów jest częścią projektu „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”. Jest to największa inwestycja transportowa w Krakowie finansowana przez Unię Europejską. Wartość całego projektu przekracza 1,2 mld zł i jest dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu CEF „Łącząc Europę”.

Stacja Kraków Bieżanów dołączyła do grona kompletnie zmodernizowanych stacji takich jak Kraków Płaszów, Kraków Bonarka i Kraków Mydlniki. Proces modernizacji obejmuje także inne stacje w całym województwie małopolskim.