W przeszłym tygodniu, policjanci stacjonujący w Krakowie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zaatakowanie innego mężczyzny wiatrówką. Incydent miał miejsce w pobliżu Rynku Głównego tego historycznego miasta. Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie uszkodzenia ciała innej osoby i grozi mu do trzech lat więzienia za ten czyn.

Tego dnia, 3 maja, w godzinach porannych, na ulicy Szewskiej w Krakowie doszło do niepokojącego incydentu. Jeden z mężczyzn podszedł do drugiego, który siedział na chodniku. Po krótkiej wymianie słów, napastnik wyjął z kieszeni pistolet i oddał kilka strzałów w kierunku ofiary. Jak się później okazało, była to wiatrówka strzelająca śrutami. Mimo iż obrażenia poszkodowanego nie zagrażały jego życiu, mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala. Sprawca natomiast opuścił miejsce zdarzenia.

Służby policyjne szybko zareagowały na incydent, zabezpieczając nagrania z okolicznych kamer monitoringu, które udokumentowały zdarzenie i zarejestrowały wizerunek sprawcy. Dzięki tym dowodom, funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Krakowie byli w stanie ustalić potencjalne miejsce pobytu napastnika. W dniu 9 maja udali się do jednego z domów położonych w zachodniej części miasta, gdzie zatrzymali podejrzewanego 29-latka. Po aresztowaniu, mężczyzna został oskarżony o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Jego agresywne zachowanie zostało również sklasyfikowane jako chuligaństwo. Za te czyny 29-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.