Rafał Świerczyński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie, potwierdził nabycie 18 nowoczesnych autobusów elektrycznych przegubowych z linii Solaris Urbino. Tym samym, liczba pojazdów zeroemisyjnych w taborze MPK wzrosła do około 120.

Świerczyński poinformował podczas czwartkowego spotkania, że przegubowce zostały zakupione na bazie kontraktu, który został podpisany w październiku poprzedniego roku. Łączna wartość transakcji wyniosła ponad 64 miliony złotych. Nowo nabyte maszyny będą obsługiwać linie numer 164, 174, 194 oraz 503.

Nowe autobusy przegubowe oferują cztery pary drzwi dla pasażerów i są w stanie pomieścić do 141 osób, w tym 42 na miejscach siedzących. Autobusy wyposażono dodatkowo w skuteczną klimatyzację, rozbudowany system informacji dla pasażerów, monitoring oraz porty USB niezbędne do ładowania smartfonów. Wszystkie systemy i urządzenia zainstalowane na pokładzie autobusu, łącznie z ogrzewaniem, zasilane są wyłącznie energią elektryczną. Autobusy mogą być ładowane za pomocą standardowej wtyczki plug-in lub przez pantograf.

26. Międzynarodowe Targi Książki odbywają się w Krakowie między 26 a 29 października. Wydarzenie to ma miejsce w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, znajdującym się przy ulicy Galicyjskiej numer 9. W czwartek i niedzielę targi otwarte są w godzinach od 10 do 17, natomiast w piątek i sobotę – od 10 do 19.