Dzień dzisiejszy, piątek 5 lipca, zapowiada się jako wyjątkowy dla wszystkich miłośników literatury oraz entuzjastów książek – to właśnie dziś swoje podwoje otwiera kolejna edycja Krakowskiego Kiermaszu Książki. To unikalne wydarzenie kulturalne organizowane jest przez dwie instytucje związane z krakowskim środowiskiem literackim: Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich oraz KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Całe przedsięwzięcie mogło zostać zrealizowane dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

Kiermasz literacki rozpocznie swoją działalność dokładnie o godzinie 11:00 dnia 5 lipca, a przestrzeń, na której odbędzie się to wydarzenie, to malowniczy plac św. Marii Magdaleny. Wszystko wskazuje na to, że kiermasz będzie trwał do końca weekendu, czyli do 7 lipca.

Osoby uczestniczące w tym wydarzeniu będą miały wyjątkową okazję do wzięcia udziału w unikalnych warsztatach introligatorskich skupionych wokół techniki szycia japońskiego. Te niepowtarzalne warsztaty rękodzielnicze umożliwią wszystkim chętnym nauczenie się, jak stworzyć własnymi rękoma elegancki, solidny i użyteczny notes, korzystając z tradycyjnej japońskiej techniki szycia. Warsztaty odbędą się w weekend, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, a ich godziny to 12:00 – 14:30.