Proton Property, firma działająca na rynku nieruchomości, dokonała zakupu biurowca znajdującego się na ulicy Wadowickiej numer 8W w Krakowie. Dotychczasowymi najemcami tego miejsca byli między innymi Narodowy Fundusz Zdrowia i Luxmed.

Biurowiec na Wadowickiej to obiekt o powierzchni przekraczającej 5,1 tysiąca metrów kwadratowych, składający się z trzech kondygnacji. Oprócz tego, teren ten oferuje parking mogący pomieścić około 60 samochodów. Inni najemcy tego obiektu to Gmina Kraków oraz wspomniane już wcześniej Luxmed i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedstawicieli Proton Property, nabycie tego budynku od firmy USS DANBAR jest częścią długofalowej strategii rozwoju przedsiębiorstwa. „Jesteśmy dumni z tej transakcji i nie możemy doczekać się dalszej ekspansji w lokalizacjach, które są dla nas dobrze znane” – podkreśla dr Tomasz Gawarecki, dyrektor zarządzający Proton Property Hegerle & Porębska. Firma deklaruje, że jej inwestycje w biurowce mają na celu zapewnienie najemcom optymalnych warunków pracy i wysokiej jakości usług.

Najnowsze przejęcie jest kontynuacją wcześniejszych działań firmy Proton Property na terenie Krakowa. Jeszcze pod koniec 2022 roku, przedsiębiorstwo nabyło obiekt biurowy na ulicy Łowińskiego 7E, o powierzchni około 2500 metrów kwadratowych. Firma twierdzi, że dzięki takim inwestycjom umacnia swoją pozycję na rynku, dostarczając nowoczesne przestrzenie biurowe.

Aktywne działania Proton Property nie kończą się na zakupach. W bieżącym czasie firma finalizuje prace budowlane i zbywa nowoczesne powierzchnie biurowe przy ulicy Marcika 14a w Krakowie.