Policja w Krakowie zatrzymała mężczyznę w średnim wieku, który bez żenady eksponował swoją nagość i oddawał się masturbacji na widoku publicznym. Zdarzenie to miało miejsce w jednym z krakowskich parków, a jego ofiarami były kobiety oraz małe dzieci. Za takie czyny prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Zwracaliśmy również uwagę na sygnały alarmowe, które mieszkańcy są skłonni do wysyłania sobie nawzajem w podobnych sytuacjach.

Wszystko zaczęło się od telefonu do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Osoba zgłaszająca oznajmiła, że w jednym z parków mężczyzna obnaża się i masturbuje na widoku przechodzących matek z małymi dziećmi. Policjanci natychmiast zostali skierowani do wskazanego miejsca. Informator podał dokładny rysopis niedoszłego przestępcy, który uciekł z miejsca zdarzenia tuż przed przybyciem patrolu.

Niezwłocznie rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Pomimo przeszukania okolicy, nie udało się znaleźć nikogo, kto by odpowiadał podanemu rysopisowi. Wówczas do akcji wkroczyli specjaliści z Komisariatu Policji IV w Krakowie. Dzięki ich skrupulatnej pracy operacyjnej, udało się zidentyfikować i zgromadzić dowody przeciwko podejrzanemu. Efektem tych działań było zatrzymanie 52-letniego mężczyzny 11 marca bieżącego roku. Został on aresztowany w swoim domu pod zarzutem wykonywania czynności seksualnej polegającej na masturbacji na oczach nieletnich poniżej 15 roku życia. Na takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.