Zaplanowane na 20 kwietnia wydarzenie „W dobrym klimacie” w Galerii Bronowice oferować będzie szereg atrakcji dla dzieci, takich jak sadzenie własnych roślin, jazda na energorowerach, gry planszowe czy emocjonujące wyścigi robotów zasilanych energią słoneczną. Inicjatywa ta ma na celu edukować najmłodszych na temat dbałości o środowisko naturalne poprzez różnego rodzaju zabawy i konkursy.

Akcja „W dobrym klimacie” ukierunkowana jest na pokazanie, że nawet drobne działania mogą przyczynić się do poprawy kondycji naszej planety i jednocześnie dostarczyć wiele radości. Wydarzenie będzie podzielone na pięć stref tematycznych, a jego uczestnicy będą mieli okazję m.in. poznać zasady recyclingu, dowiedzieć się, jak oszczędzać wodę czy też zasadzić swoją własną roślinkę. Wszystko to pod okiem specjalistów z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Kraków.

W ramach wydarzenia przewidziano także atrakcje dla starszych uczestników. W „Strefie Mobilności” każdy będzie mógł spróbować swoich sił na specjalnych energorowerach, które świecą się pod wpływem ludzkiego wysiłku. Każdy kilometr pokonany na tych rowerach przekładać się będzie na 60 zł, które Galeria Bronowice przekaże na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Organizatorzy zadbali również o nagrody dla dorosłych uczestników wydarzenia – za zakupy powyżej 200 zł zrealizowane w sklepach galerii otrzymają oni płócienne torby z autorską grafiką Katarzyny Boguckiej. Aby odebrać nagrodę, wystarczy zgłosić się do Punktu Obsługi Promocji i zarejestrować paragon.