Atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, a w szczególności dla dzieci, będą dostępne podczas nadchodzącego wydarzenia „W dobrym klimacie”, które odbędzie się 20 kwietnia w Galerii Bronowice. Przygotowane czekają różnorodne stacje tematyczne, gdzie uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o ochronie naszej planety poprzez różne aktywności, gry i warsztaty.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat małych działań, które mają duże znaczenie dla środowiska naturalnego. W pięciu specjalnie przygotowanych strefach będą mogli zgłębiać tajniki recyclingu, dowiedzą się jak oszczędzać wodę i poznać bliżej świat roślin. Zabawa połączona z nauką to też emocjonujący wyścig solarnych robotów czy gra planszowa „Wodna Przygoda”.

Specjaliści z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Kraków zadba o merytoryczną stronę wydarzenia. Najmłodsi goście będą mieli okazję zasadzić swoją roślinkę, a następnie ozdobić doniczkę, którą później zabiorą do domu. Z kolei dla miłośników technologii przewidziano strefę „Oszczędzaj energię”, gdzie będą mogli zobaczyć wyścig solarnych robotów.

Na miejscu nie zapomniano o atrakcjach dla starszych uczestników. W „Strefie Mobilności” każdy będzie mógł spróbować sił na energorowerach, które rozświetlają się pod wpływem siły mięśniowej. Każdy przejechany kilometr to 60 zł przekazane przez Galerię Bronowice na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Dorośli będą również mogli skorzystać z okazji i otrzymać upominki za zakupy. Za każde wydane minimum 200 zł w sklepach Galerii Bronowice, klienci otrzymają torby płócienne z grafiką autorstwa ilustratorki Katarzyny Boguckiej. Aby odebrać prezent, wystarczy zarejestrować paragon w Punkcie Obsługi Promocji.