56-letni kierowca samochodu marki VW, będący pod wpływem alkoholu, został zatrzymany przez pracownika stacji paliw, który podjął decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i był posiadaczem sądowego zakazu prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych.

Wydarzenie miało miejsce 7 kwietnia bieżącego roku, kiedy to po godzinie 20:25 dyżurny z wielickiej komendy policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy. Mężczyzna na stacji paliw w Wieliczce zaparkował swój pojazd brandu VW i udał się po zakupy.

Zaangażowanie pracownika stacji paliw okazało się kluczowe, gdyż szybko zorientował się, iż kierowca jest w stanie nietrzeźwości i zamierza ponownie wsiąść za kółko. Działania pracownika doprowadziły do tego, że kierowca nie mógł kontynuować swojej jazdy. Na miejsce natychmiastowo przybył patrol policyjny, który po przeprowadzeniu badania trzeźwości 56-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wielickiego, potwierdził obecność w jego organizmie ponad 3 promili alkoholu.

Podczas interwencji policji wyszło na jaw, że zatrzymany mężczyzna posiadał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości karane jest do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować nawet 5-letnim wyrokiem pozbawienia wolności.