Podczas minionego tygodnia, w trakcie pełnienia obowiązków na jednym z krakowskich placów budowy, pewien 60-letni mężczyzna – pełniący rolę ochroniarza – został aresztowany. Osoba ta odpowiedzialna była za kradzieże różnego rodzaju materiałów budowlanych oraz za zniszczenie instalacji elektrycznej. Całkowite straty wynikające z jego przestępczej aktywności oszacowane zostały na 150 tysięcy złotych.

Na początku listopada br., funkcjonariusze wydziału II Komisariatu Policji w Krakowie zostali powiadomieni o serii kradzieży na jednym z placów budowy znajdujących się w centrum miasta. Głównym celem złodzieja okazały się przewody elektryczne. Oficerowie prowadzący śledztwo, po analizie zgromadzonych dowodów, szybko zidentyfikowali podejrzanego. W związku z tym, 7 listopada br., udali się bezpośrednio na miejsce przestępstwa. Po dotarciu na plac, policjanci skonfrontowali się z podejrzanym – 60-letnim pracownikiem ochrony – który następnie został zatrzymany i przewieziony do jego miejsca zamieszkania w jednej z miejscowości powiatu miechowskiego. Dalsze przeszukanie jego domu pozwoliło na odnalezienie i zabezpieczenie części skradzionych materiałów. Mężczyzna przyznał się, że resztę kradzionego dobra sprzedał w lokalnym punkcie skupu złomu, co skłoniło policję do zabezpieczenia pozostałych skradzionych przedmiotów również tam.

Wycena skradzionych przedmiotów wyniosła 50 tysięcy złotych. Kolejne 100 tysięcy złotych to wartość strat wynikających z uszkodzenia istniejącej instalacji elektrycznej przez mężczyznę na placu budowy.

Następnego dnia, 60-latek został formalnie oskarżony o kradzież oraz uszkodzenie mienia. W przypadku skazania grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.