W cieniu krakowskich kamienic doszło do niespodziewanego ataku na jednego z przechodniów. Policja intensywnie poszukuje sprawcy, który na jasnym świetle dnia, za pomocą wiatrówki, zaatakował młodego mężczyznę. Całe zajście zostało zarejestrowane przez system monitoringu miejskiego, dzięki czemu sprawca szybko zniknął z miejsca przestępstwa. Ofiarą ataku okazał się 23 letni mieszkaniec Krakowa.

Tego piątkowego poranka na ulicy Szewskiej w sercu Krakowa doszło do niecodziennego incydentu. Jeden z mężczyzn spacerujących po Krakowie stał się celowym obiektem strzału z wiatrówki.

Starszy sierżant Mateusz Lenartowicz, rzecznik prasowy małopolskiej policji, podał więcej szczegółów na temat tego incydentu. Około godziny 8:30 dwaj mężczyźni znaleźli się twarzą w twarz na ulicy Szewskiej. Po krótkiej wymianie słów, jeden z nich wyjął wiatrówkę i oddał strzał w kierunku drugiego.

Lenartowicz dodał, że całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. Dzięki temu policja jest na tropie sprawcy. Ofiarą ataku został 23-letni mężczyzna, który po incydencie trafił do szpitala. Mimo poważnego zdarzenia, jego stan zdrowia jest stabilny – zapewnia rzecznik małopolskiej policji.